TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Archiv příspěvků

Z domova - 09. 10. 2000 10:40

Velmistr Hába vítězem turnaje v Lázních Bohdanči

Petr Hába vyhrál s 8,5 body bleskový turnaj v lázeňském městečku.

V sobotu 7.10.2000 se uskutečnil otevřený bleskový šachový turnaj Lázně Bohdaneč 2000. Vítězem se stal mezinárodní mistr Petr Hába (ŠK Zlín), který ve finálové skupině získal 8,5 bodu z 11 partií. Druhé místo obsadil mezinárodní mistr Miloš Jirovský (Sokol Kolín) s 8 body, když jako jediný Hábu porazil. Z třetího místa se radoval Lukáš Efler (Sokol Kolín) 7 bodů. Čtvrtou příčku obsadil Josef Kopal (Ateso Jablonec n/N) s 6,5 body. Domácím šachistům se příliš nedařilo a tak se regionálním přeborníkem stal Marian Sabol (Infinity Pardubice), který skončil pátý s 6,5 body. Spokojen s umístěním jistě není také mezinárodní velmistr Jan Votava (Infinity Pardubice), který skončil šestý s 6 body a v regionálním přeboru tak získal druhou příčku. Ve finále B zvítězil suverénně Daniel Hadžala (Tesla Karlín) 10 bodů z 10 partií.

Celkově se turnaje zúčastnilo 35 šachistů, z toho dva mezinárodní velmistři a jeden mezinárodní mistr. Akce navázala na šachovou tradici v Lázních Bohdanči, kde se hrají silné turnaje již sedmým rokem. Pořadatelem byla pardubická agentura AVE-KONTAKT, jejími partnery pak město Lázně Bohdaneč a Transform a.s.