TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Návod k použití
Archiv příspěvků

Z domova - 01. 11. 1999 10:06

Turnaje na jihu Čech

Během prodlouženého víkendu se v Českých Budějovicích konaly dva turnaje v aktivním resp. bleskovém šachu.

V den státního svátku, 28. října, se v Českých Budějovicích konal již desátý ročník Memoriálu Olgy Kadlecové v aktivním šachu. Den volna využilo 36 šachistů a změřilo síly v sedmikolovém turnaji. Zvítězil nejlepší jihočeský šachista Tomáš Civín z Tábora (ELO 2317), který povolil soupeřům pouze jednu remízu. Na druhém místě skončil rovněž táborský Zdeněk Vybíral (2216) se šesti body před trojicí Roman Hrdý (2129), Václav Hašek (2075) a Alois Bartoš (2043), kteří získali po pěti bodech. Turnaj se hrál v příjemném prostředi nové hrací místnosti Lokomotivy České Budějovice a je škoda, že se účastnilo jen málo domácích šachistů.

Výsledky: 1. Civín 6.5, 2. Vybíral 6, 3. Hrdý, 4. Bartoš, 5. Hašek po 5, 6. Borkovec, 7. Straka, 8. Verner po 4.5, 9. Lacina, 10. Olejníček atd. po 4 (celkem 36 hráčů).

Dne 30. října se v Českých Budějovicích konal sedmý ročník Memoriálu Františka Černíka v bleskovém šachu. Termínová kolize s turnajem v Příbrami způsobila, že startovní pole nebylo tak početné, jak bývá zvykem. V patnáctikolovém turnaji starovalo 34 hráčů. Turnaj byl bojovný, pořadí na čele se měnilo po každém kole a nebyla nouze o překvapivé výsledky. Nakonec se však prosadili favorité, zvítězili František Korostenski a Adolf Lacina (oba z Chvalšin) shodným ziskem 12 bodů. Třetí místo obsadil pražský Jindřich Melich (11), ostřílený matador František Hostička se musel spokojit se čtvrtým místem, na které mu stačilo 10.5 bodu. Turnaj rozhodoval Jaroslav Bambule, který právě tento den oslavil 70. narozeniny. K významnému životnímu jubileu mu blahopřáli všichni přítomní šachisté.

Výsledky: 1. Korostenski, 2. Lacina oba 12, 3. Melich 11, 4. Hostička 10.5, 5. Griciniak 10, 6. Loskot 9.5, 7. Pakosta, 8. Hašpl, 9. Huda po 9, 10. Halaj 8.5.