TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Návod k použití
Archiv příspěvků

Z domova - 13. 10. 2000 10:41

Šachové akce v Bučovicích

Pořadatelé z jihomoravských Bučovic uspořádali během minulých týdnů několik zajímavých akcí.

Vřesovice 2000

Na 14. ročník tradičního letního tábora v Chřibských lesích u Kyjova se za tropických teplot ve druhé polovině srpna se sjelo 50 chlapců a děvčat z Čech a Moravy. Hlavním rekreačním programem bylo koupání, jízdy na lodích a hry v blízkém rybníku. Úvodní "seznamovací" turnaj mládeže i dospělých v rapid-šachu vyhrál Petr Kunčar (TJ Bučovice) s 5 b.,před 2. P. Čuprem (ZŠ Brankovice) se 4,5 b. a 3. J. Poláčkem (DDM Slavkov) se 4 body.

Hlavní táborový turnaj o II. výkonnostní třídu s 16 účastníky vyhrál znovu Petr Kunčar z pořádajícího Klubu šachistů TJ Bučovice s 8 body (9). Další pořadí: 2. P. Dvouletý (Staré Město), 3. J. Uhman (Univerzita Brno) oba 7,5 b., 4. P. Búřilová (Lokomotiva Brno), 5. J Poláček (DDM Slavkov) oba 5 b.

Vedlejší turnaj o III. VT měl tyto výsledky: 1. Ondřej Kašpárek (Uherský Ostroh) 8 b., 2. T. Pokorný (TJ Bučovice) a 3. P. Věžník (Břeclav) oba 7,5 b. Velkým překvapením bylo 4. místo Ivy Čuprové a 5. Viet le Minha - Vaška (oba ZŠ Brankovice) oba 5,5 b., protože byli nejmladší mezi 22 účastníky turnaje.

Při dohrávání turnajů přijel na toto soustředění pojedenácté (!) trenér I. třídy ing. V. Hora a na partiích prvního mistra světa v šachu W. Steinitze mladým šachistům demonstroval taktiku a strategii správného vedení šachové partie. V simultánce s hráči mistrovské třídy F. Růžičkou (Bučovice) a F. Vykydalem (Brno) zvítězili P. Kunčar a L. Vondra (Česká Třebová). Řešitelskou soutěž o dort vyhráli domácí M. Srna a P. Kunčar, který se tak stal suverénně nejúspěšnějším šachistou letního tábora.

Bučovická arkáda

Kvalitní přípravou před sezónou soutěží družstev byl pro 22 šachistů z celé Moravy již 6. ročník dvouvíkendového turnaje v praktickém šachu. Tři "papírově" nejsilnější hráči se výrazně odpoutali od svých kolegů a rozdělili si hlavní finanční ceny. Zvítězil Ladislav Kňazovčík (AGRO Vnorovy) s 8 b. (z 9 partií), před Davidem Holemářem (Thermopol Hustopeče) se 7,5 body a Jaroslavem Olšarem (Jäkl Karviná) s 6,5 b. Čtvrtý skončil s 5,5 b. Šimon Macharáček z Lokomotivy Brno. Největším překvapením bylo 5. místo slavkovského člena Klubu šachistů TJ Bučovice Michala Sysla, který byl nejlepší ve skupině pětibodových hráčů. Turnaj se mohl konat díky sponzorské přízni motelu Arkáda Bučovice a brněnské firmě "G" s.r.o.

O přeborníka bučovických škol

V turnaji, který již 15 školních ročníků určuje nejlepšího žáka nebo studenta do 15 let ze všech šesti škol ve městě, zvítězila poprve v jeho historii dívka - Jana Zavadilová z gymnázia. Získala 8,5 b. z 9 možných, velký čokoládový dort a na rok atraktivní putovní trofej. Další pořadí: 2. P. Kunčar (ZŠ 711) 8 b.,3. M. Srna, 4. B Zavadilová (oba gymnázium) oba 6,5 b., 5. M. Bodeček (gymn.) 5,5 b. Další dort získal nejlepší žák do 10 let Radek Kežlínek (ZŠ 711).