TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Archiv příspěvků

Z domova - 10. 12. 1999 10:08

Memoriál Dřevojana s velmistry

Silné obsazení a překvapivého vítěze měl víkendový turnaj ve Znojmě.

Šachový pořadatel - firma CS IMPULS, sportovní manažering uspořádal v sobotu 4. prosince 2. ročník víkendového turnaje jednotlivců Memoriál Josefa Dřevojana v rapid šachu.

Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol, 2x15 min./partii v sále Okresního úřadu na nám. Armády od 9 do 16 hodin. Turnaje se zúčastnilo 78 hráčů a hráček, z toho mj. 2 mezinárodní velmistři, 6 mezinárodních mistrů a 1 mezinárodní mistryně. Vítězný MM Michenka rozhodl o svém samostatném prvním místě v posledním kole, kdy porazil dosud vedoucího Civína, s ním se o 2. a 5. místo rozdělili GM Štoček, MM Polák a loňský vítěz GM Meduna, těsně následováni MM Mirumjanem a MM Veličkou. V další elitní skupině se ocitli hned dva znojemští hráči: 10. Beseda ml. a 13. překvapivě žák Dočekal, který byl podle ELO až číslo 57. Další nejlepší domácí Adam, Mucha, Amerling a Dvořák se umístili s větším odstupem ještě v první polovině tabulky. Účastníci byli spokojeni s organizační úrovní turnaje, stejně tak i početní diváci z řad aktivních hráčů a širší šachové veřejnosti.

V předvečer turnaje proběhla doprovodná simultánka s mezinárodním velmistrem Eduardem Medunou a raut s občerstvením. Ze 17 partií vyhrál velmistr 13, neprohrál ani jedinou, remizovali Dočekal, Rajnoha, Dobeš (všichni PSK Znojmo) a A. Svoboda (G+SPgŠ Znojmo). Turnaj se uskutečnil díky sponzorské podpoře firem Znojmia, a. s., ZOSS Znojmo, a. s., VHS Dřevojan Mor. Krumlov, THEODAT Brno, s. r. o., Oční optika Medek, Hostan s.r.o., Stavební firma Veselý, ČS - živnostenská pojišťovna a.s., 4VISION s.r.o. a Starorolský porcelán a.s.