TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Návod k použití
Archiv příspěvků

Z domova - 22. 01. 2001 10:46

Konec roku v Bučovicích

Každoročně se v Bučovicích koná řada šachových akcí. Přinášíme vám výsledky turnajů hraných na konci roku.

Rekordní šachový "Pohár města Bučovic"

Poprvé startovala na tomto tradičním turnaji více než stovka šachistů všech věkových a výkonnostních kategorií. Z toho dvacítka hráčů mistrovské třídy s koeficientem vyšším než 2000 elo-bodů bojovala o ceny nejvyšší, třicet žáků a žákyň mělo ale také svůj výherní fond. Osvědčený hrací systém (9 kol švýc. systémem s časem 2x15 min. na partii), důstojné prostředí Katolického domu, korektní hra i vystupování hráčů přispěly ke spokojenosti všech zúčastněných.

Konečné výsledky:
1. Jan Sosna (Zlín) 8 b., 2. D. Holemář 7,5 b., 3. L. Urbanec (oba Thermopol Hustopeče), 4. N. Vyskočil (Duras Brno), 5. F. Vykydal (Loko Brno) všichni 7 b., 6. O. Nepomucký (Žabovřesky Brno), 7. E. Bakoš (Univerzita Brno), 8. R. Přibyl (Petria Brno), 9. V. Bača (Zlín), 10. I. Markovič (Thermopol Hustopeče) všichni 6,5 b.

Pořadí nejlepších z okresu Vyškov:
20. Petr Kunčar (TJ Bučovice), 22. Zdeněk Kupčík (Petra Vyškov), 29. Michal Sysel (TJ Bučovice-DDM Slavkov) všichni 5,5 b., 42. Jaroslav Žabenský (TJ Bučovice-DDM Slavkov) 5 b., 53. Robert Kudlička (Petra Vyškov) 4,5 b.

Soutěž žáků vyhrál David Mlčoch (Junior Prostějov) s 6 b. před domácím Petrem Kunčarem 5,5 b. a Bronislavem Vymazalem (Orel Ořechov) s 5 b. Další pořadí: 4. M. Hajtmar 5 b., 5. J. Hejný, 6. K. Masný (všichni ZŠ Brankovice) oba 4,5 b., 7. Marcel Musil (TJ Bučovice), 8. L. Hajtmar (Brankovice), 9. Klára Čermáková, 10. J. Hejná (obě ZŠ Brankovice) všichni 4 body.

Tradiční turnaj (12. ročník) s podporou Městského úřadu uspořádal Klub šachistů TJ Bučovice. Zajímavý cenový fond dotovaly bučovické firmy Narex, BAZO, Elektro-Koukal, Dřevodílo, Elektromat K+S, Computer Electronics a ZdeZa nářadí. Občerstvení za symbolickou cenu a pro děti zdarma umožnila přízeň Pivovaru Vyškov.

"Moravský pohár" na Gymnáziu Bučovice

Po seriálu Velkých cen Československa se začalo stýskat trenérům mládežnických oddílů na jihu Moravy. V roce 1998 Zbyněk Kracík z Prostějova založil Hanácký pohár čtyřčlenných družstev mladšího dorostu. Počet družstev i turnajů rok od roku roste, poslední dva ročníky se hraje 5 turnajů pod hlavičkou "Moravský pohár"

Již 4. ročník seriálu šachových turnajů mládeže odstartoval v sobotu 18. listopadu. Nečekaných osmnáct čtyřčlenných družstev z celé Moravy zaplnilo aulu gymnázia. V družstvech Brankovic a Bučovic reprezentovalo 5 domácích studentů a studentek a obě družstva zahrála výborně.

Dva nejkvalitnější týmy se během 7 kol turnaje výrazně odpoutaly od ostatních, domácí chlapci v posledním kole v přímém souboji o 3. příčku podlehli loňskému vítězi Sokolu Bedřichov.

1.TJ+DDM Náměšť n./Osl. 25 b. (28), 2.Slovácká šach. škola Staré Město 21 b., 3. Sokol Bedřichov 18 b. 4. TJ-DDM Bučovice "A" (Kunčar, Poláček, M. Bodeček, M.Srna), 5. ŠK ZŠ Brankovice 15,5 b. (Masný, J. Zavadilová, Majchrák, B. Zavadilová)

Rozhodčími byli J. Šimeček a T. Pokorný (oba gymn.), o spokojenost téměř stovky účastníků a doprovodu se staral v bufetu další gymnazista J. Srna. Všichni byli aktivními hráči v minulých ročnících "Poháru". Turnaj připravil Dům dětí a mládeže, Klub šachistů TJ a bučovické gymnázium.

Středoškolský šach

Každoročně pořádají střední školy města ve spolupráci s Klubem šachistů TJ přebor svých studentů-šachistů. Na gymnáziu si zahrálo 22 studentů a studentek 9 kol švýc. systémem s časem 2x15 min. na partii. Suverénně zvítězil Jiří Srna (VI.) s 8,5 b., před 2. Milanem Bodečkem (IV.) a 3. Jiřím Šimečkem (3.A) oba 7 b. Na 4. místě skončila Barbora Zavadilová (II.) 6 b. a 5. byl Tomáš Rosenberg (IV.) s 5,5 b. Na Obchodní akademii zvítězil Zdeněk Kučera (4.A) se 7 body. Další pořadí: 2. Michal Trnka (4.A) 5,5 b., 3. Zuzana Drápalová (2.B), 4. Petr Juřenčák (4.C) oba 4,5 b., 5. Mirek Rája (2.B) 3,5 b. Hrálo 14 studentů 7 kol švýc. systémem s časem 2x15 min. na partii.