TIP: Víte, že jsou články tříděny do rubrik a můžete je podle nich prohlížet?

Návod k použití
Archiv příspěvků

Z domova - 03. 01. 2000 10:10

Bleskové turnaje v Jaroměři a Náchodě

Během prosince se ve východních Čechách konaly dva bleskové turnaje v Jaroměři a Náchodě.

Bleskový turnaj v Jaroměři se konal po osmé 11. prosince 1999 a současně byl hrán jako otevřený regionální přebor skupiny F1 (okresy Hradec Králové, Náchod a Rychnov n. Kn.). Zúčastnilo se celkem 32 hráčů včetně zástupců ze sousedního Polska, kteří absolvovali kvalifikace a poté finálové skupiny. Novým regionálním přeborníkem se stal Oldřich Wenke z pořádajícího oddílu.

12. Burdilák Milan    TJ Náchod               2
Vedlejší finále vyhráli Miler Jan ml. (Komap Spartak Police n. Met.) a Hubka Luboš (Jiskra Jaroměř).

Turnaj řídili Ing. Radomír Svršek a Miroslav Martinovský z pořádajícího oddílu a Vladimír Velecký z Jiskry Česká Skalice.

Vánoční bleskový turnaj v Náchodě, již 36. ročník, se konal v tradičním termínu 26. prosince 1999. Pořadatelům ze šachového oddílu TJ Náchod se celkem prezentovalo 54 hráčů z Čech, Moravy i sousedního Polska. Z dopolední kvalifikace se postupovalo do čtyř finalových skupin. V kvalitní konkurenci se nejvíce dařilo Vlastimilu Trefnému ze Sokola Kolín, který se do listiny vítězů zapsal již po třetí.